lekcja-fortepianu

Jak przekonać dziecko do muzyki ?

Żyjemy w czasach rozwijającej się technologii, większość dzieci bardziej interesują nowe gry na konsole czy komputer niż zabawa na powietrzu w gronie przyjaciół. Młode pokolenie większość swojego wolnego czasu spędza przed ekranem. Rodzic chcący przekazać ważne dla niego wartości powinien się mocno postarać. W tym artykule przedstawiamy jakie kursy oraz lekcje warto sprawdzić, aby przekonać dziecko do wartości i piękna, jakie daje muzyka.

Lekcje fortepianu

Tutaj mile widziane są dzieci już od piątego roku życia. Instrument ten nie tylko świetnie rozwija dziecięcą wyobraźnię, ale również słuch, poczucie rytmu, tempa i dynamiki. Nasze pociechy mogą spodziewać się nauki połączonej z zabawą. Młodsze dzieci (te w wieku przedszkolnym) mogą liczyć na zajęcia beznutowe i tzw. muzyczne bajki. Dzieci starsze, które potrafią czytać najczęściej od razu nauczane są nut i podstawowych utworów, zależnie od upodobań. Podsumowując, lekcje dostosowane są do wieku i umiejętności ucznia.

Nauka gry na gitarze

Tak jak powyżej, zajęcia przeznaczone są dla dzieci, jak i młodzieży. Program zajęć dostosowany jest do wieku i preferencji ucznia. Najważniejszy jest zapał i hobby dziecka, jeśli będzie dobrze pielęgnowane to z takiej osoby wyrośnie dobry muzyk. Jednak nie należy przymuszać dziecka do uczęszczania na zajęcia, jeżeli tego nie chce, bo to dziecko ma czerpać radość a nie rodzic. Jeżeli dziecko będzie szczęśliwe z uczęszczania na zajęcia, to samo będzie chciało na nie chodzić. Na lekcjach można uczyć się grania solo, jak i w duecie.

Beatbox

Beatbox to sztuka tworzenia dźwięków i naśladowania instrumentów za pomocą własnych ust. Wydobywane z siebie dźwięków pozwala na wyrażenie swoich emocji. Z początku głównym elementem nauki jest naśladowanie perkusji. To podstawa w beatboxie. Następnie dochodzi trąbka, puzon, gitara i wszystko to co chcemy. Tej niezwykłej umiejętności może nauczyć się każdy, bez względu na wiek. Dla dzieci z pewnością będzie to wspaniała zabawa, a dodatkowo mogą poprawić swoją dykcję i higienę mowy.

Kurs śpiewu

W zależności od upodobań nasze pociechy mogą wybrać śpiew rozrywkowy albo klasyczny. Zajęcia najczęściej odbywają się w specjalnie przystosowanej sali, w której nie zabraknie luster, aby śledzić technikę śpiewu i dykcji. W sali można znaleźć też pianino i gąbki na ścianach, które wyciszają i poprawiają dźwięk. Na śpiewie klasycznym na początku nauczyciel postara się rozpoznać rodzaj głosu twojego dziecka i dobierze dla niego specjalne ćwiczenia. Dziecko może natomiast wybrać repertuar według własnego gustu.

Muzyka z pewnością ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Nie tylko przyczynia się do stabilizacji emocji, ale także świetnie wpływa na pamięć, motywacje, jak i komunikacje werbalną i pozawerbalną. Zajęcia muzyczne dla dzieci to dobry pomysł na rozwój połączony z zabawą.

Dzięki portalowi corobic.pl znajdziesz najciekawsze miejsca aby odbyć muzyczne lekcje dla dzieci, w Twojej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *